Maciej Bobrowski-Wobler TV | Polityka prywatności

"Northern Angling Show 6 "

Kolejna edycja największych targów wędkarskich w północnej Anglii już za nami. Od 24 do 25 lutego przedstawiciele największych firm w branży wędkarskiej ponownie zaprezentowali nam swoje nowości na sezon 2018.

 

NAS 6 – o czym mowa?

 

Northern Angling Show to targi wędkarskie organizowane w Manchesterze. Jedno z największych wędkarskich wydarzeń w północnej Anglii to ponad 180 stoisk z nowościami na nadchodzący sezon. Przynęty, wędki, namioty i ogromna ilość różnorodnego sprzętu i akcesoriów karpiowych to produkty, które można było kupić w ekskluzywnych cenach przygotowanych specjalnie na to wydarzenie. Oprócz zakupów możliwe było zapoznanie się z historią i doświadczeniem najbardziej znanych wędkarzy. Gośćmi wydarzenia byli: Jeremy Wade znany głównie z programu „Polowania na Rzeczne Potwory”, Alan Blair z Nash oraz Ali Hamidi prowadzący program „Taaki Karp!”.

 

Organizacja

 

Podczas weekendu na targach pojawiło się ponad 10 000 fanów wędkarstwa. Bilety na to wydarzenie sprzedawały się w bardzo szybkim tempie, ale możliwe było zakupienie ich na miejscu. Darmowy parking na terenie Trafford Park pozwalał na zakup nawet większych gabarytowo produktów. Szeroki wybór namiotów, pontonów wędkarskich, leżaków karpiowych, czy tyczek pozwalał na zakupy dla bardziej doświadczonych wędkarzy. Wiele firm oferowało również darmową dostawę. Oprócz tego mogliśmy zaopatrzyć się w darmowe katalogi na nadchodzący rok. W związku z tym, że na targach pojawiło się tak dużo firm i produktów, organizatorzy zadbali również o jedzenie i napoje, które było sprzedawane w specjalnie utworzonym bufecie.

 

Prawdziwa interakcja

 

Różnorodne gry, zawody i atrakcje dla dzieci małych i dużych zostały zorganizowane przez firmy, aby zachęcić małych wędkarzy do tego sportu. Niemniej jednak dorośli również mogli wejść w interakcje z sprzętem i akcesoriami wędkarskimi. Specjalnie przygotowane laboratorium pozwalało na samodzielne przygotowanie przynęt czy wędzisk. Ciekawe demonstracje doświadczonych wędkarzy skupiły wokół siebie mnóstwo fanów.

 

Nowe produkty

 

Początek roku oznacza nową gamę produktów. Nowości, które zostały przedstawione podczas NAS 6 okazały się rajem dla karpiarzy. Firmy takie jak: Garbolino, Guru, Korda, Maver, Nash, zaprezentowały ogromną ilość produktów, która mogła przerosnąć oczekiwania niejednego fana wędkarstwa. Oprócz tego dwie firmy przedstawiły towary spinningowe. Fox i Salmo wystawiły szeroki wybór woblerów, gum, wędek i akcesoriów spinningowych. 14 000 metrów kwadratowych wystawy pozwoliło na porównanie produktów zarówno pod względem cenowym, jak i jakościowym.

 

Wędkarscy celebryci

 

Spotkania ze znanymi i cenionymi wędkarzami okazały się doskonałą okazją do poszerzenia wiedzy. Najbardziej doświadczeni: Jeremy Wade, Alan Blair i Ali Hamidi podpisywali swoje książki i omawiali własne sposoby i techniki skutecznego wędkowania. Każdy uczestnik wydarzenia miał szanse na rozmowę, wywiad, czy pamiątkowe zdjęcie z wędkarskimi gwiazdami. Na głównej scenie specjalni goście przygotowali prezentacje, gdzie omawiali swoje najciekawsze przygody i doświadczenia.

 

Podsumowując

 

Northern Angling Show to prawdziwy raj dla wędkarzy, szczególnie tych którzy swój wolny czas z wędką poświęcają karpiom i feederom. Wystawy przyciągnęły fanów wędkarstwa z Anglii, nie tylko tej północnej. Weekendowe wydarzenie to jedyna taka okazja, aby zapoznać się z ogromna ilością produktów i nabyć je w naprawdę świetnych cenach.

 

Autor: Karolina Gołkowska

Zdjęcia: Maciek Bobrowski

Z PASJI DO WĘDKARSTWA